Tulokset

MS Excel -tiedostoSportsikalajit+2016.xlsx (12 kB)
Kimmo on vuoden 2016 Sportsika ja Marja Sportpossu. Taulukossa yhteispisteet

Hiihto

  1. ...

Keilaus

  1. Kimmo Partanen, 146
  2. Jari Valtonen, 141
  3. Jouni Ijas, 138
  4. Jarmo Niiranen, 131
  5. Markku Ijas, 123
  6. Sakari Ijas, 101
  7. Ari Aaltonen, 77

Biljardi

  1. Kimmo
  2. Henkka
  3. Jönni
  4. Rommi
  5. Jari
  6. Masu
  7. Janne
  8. Kasperi

Kevätpöhinät = Saappaan- ja tikanheitto, frisbeegolf

   Emakot:

  1. Taina Partanen
  2. Marja Kanerva

   Siat:

  1. Tero Tammela
  2. Ismo Ahjoniemi & Henkka Nurminen
  3. -
  4. Kimmo Partanen
  5. Jani Ahjoniemi & Jari Valtonen
  6. -
  7. Tero Kouhia
  8. Markku Ijas
  9. Harri Oikarinen
  10. Jarmo Niiranen
  11. Mart Kalda
  12. Ari Aaltonen
  13. Johannes Ijas

   Nasut:

  1. Mona Partanen

Oluenjuonti

Emakot:

  1. Marja Kanerva
  2. Taina Partanen (DQ)

   Siat:

  1. Kimmo Partanen
  2. Jani Ahjoniemi
  3. Jari Valtonen
  4. Tero Tammela
  5. Tero Kouhia
  6. Harri Oikarinen
  7. Henkka Nurminen
  8. Johannes Ijas
  9. Markku Ijas
  10. Jarmo Niiranen

   Nasut (virvokkeen juonti):

  1. Mona Partanen

Minigolf

   Siat:

  1. Janne Räty, 56
  2. Sakke Ijas, 65
  3. Kimmo Partanen, 74
  4. Jouni Ijas, 82

Nasut:

  1. Mona Partanen, 103

Rankkarit

   Siat:

  1. Jani Väätäinen
  2. Mika Hakanen
  3. Jouni Ijas
  4. Henrik Nurminen

   Nasut:

  1. Miro

Sisäinen terässika

  1. Janne
  2. Kimmo
  3. Simo
  4. Henkka

Lentopallo

  1. Niklas Strömberg - 22 pist. (max 30) (pallon hallinta 10 + aloitussyöttö 7 + hiha/sormilyönnin tarkkuus 5)
  2. Jari Valtonen – 16 (10 + 2 + 4)
  3. Kyösti Korkalainen – 16 (10 + 4 + 2) uusinnalla sijat 3-4
  4. Topi Maarno – 16 (10 + 4 + 2) uusinnalla sijat 3-4
  5. Roman Mikstais 15 (10 + 2 + 3)
  6. Ismo Ahjoniemi – 15 (10 + 3 + 2)
  7. Jani Ahjoniemi – 14 (10 + 2 + 2)
  8. Mart Kalda - 12 (10 + 0 + 2)
  9. Jouni Ijas - 12 (10 + 1 + 1)
  10. Tero Tammela – 12 (10 + 2 + 0)

Suunnistus

   Miehet 4 km (suluissa tasoittamaton aika):

  1. Markku Ijas           (32.10) 25.06
  2. Simo Pöyhönen  (38.47) 34.54
  3. Jouko Reponen  (56.35) 35.06
  4. Ville Laukka         (53.36) 35.24

   Naiset 3 km:

  1. Sirpa Reponen     47.57

Erävaellus

  1. ...
Tuntematon tiedostomuotopöhinät 1.0.xls (26 kB)
2016 Pöhinätulokset